Zavrieť
(0) položiek
Nemáte žiadne položky vo vašom nákupnom košíku.
Všetky kategórie
  Filters
  Mena € / CZK
  Hľadanie

  Zváracie invertory špeciálné - popis funkcií

  Firma Telwin ponúka aj zváracie invertory pre špecifické použitie, napr. Do vlhkého vonkajšieho prostredia s možnosťou napájania elektrocentrálou. Tieto invertorové zváračky sú vybavené radom doplňkových funkcií.
  Tu sú ich významy:
  Čo je to VRD?
  VRD - Voltage Reduction Device:
  Pre zvýšenie bezpečnosti obsluhy je redukované napätie na zváracie elektróde v režime prerušenia zvárania na napätie tzv. "bezpečné". Je tak zaistená bezpečnosť obsluhy ak by sa dostala do kontaktu so zvárací elektródou. Zváračka s touto funkciou sa odporúča na prevádzku vo vonkajších priestoroch kde je vlhký alebo mokrý podklad ako vonkajšie montáže, lodenice, povrchové bane a pod.

  Čo je to MV - Multivoltage:
  MV - Multivoltage - touto funkciou sú označené osobitne navrhnuté zváracie invertory, ktoré môžu byť napájané širokým rozptylom napájacieho napätia od 100 do 240 V, bez toho, aby podstatne strácali na výkone. Tieto zváracie invertory sa dajú napájať predlžovacím prívodom dĺžky až 250 m, invertory sú vybavené ochranou pred prudkým kolísaním napájacieho napätia napr. u elektrocentrál bez AVR. Tieto modely majú až o 30% nižšiu spotrebu než srovnatetelné stroja bez tejto funkcie.

  Čo je to PFC Power Factor Correction:
  PFC Power Factor Correction - je to schopnosť zváračky vyrovnať sa s nekorektným priebehom sínusovky vstupného napätia. Napr. z invertorových meničov, elektrocentrál a pod.

  Čo je to MPGE a GE - Multi Protection for Generator:
  Všetky zváracie invertory Telwin pracujú spoľahlivo pri kolísaní vstupného napätia + - 15%. Mimo tohto rozpätia pracujú často elektrocentrály. Modely zváracích invertorov s funkciami "MPGE, GE" sú vybavené ochranou proti ešte väčšiemu kolísaniu napájacieho napätia. Modely s označenie GE sú špeciálne určené pre prácu vo vonkajšom priestoroch s možnosťou napájania elektrocentrálou.

  Čo je to symbol - CE
  takto označené zváracie invertory dokážu zvárať s nevlhnoucími celulózovými elektródami, zvlášť vo vonkajšom prostredí.
   
  Základné funkcie invertorov:
  Arc force (MMA) na výstupe invertora je meranie zváracieho prúdu. Ak napr. zvárač neudrží elektródu pri práci v konštantnej vzdialenosti od zvarence, obvod Arc Force pridáva a uberá prúd podľa parametrov oblúka a tým sa vytvára rovnomerný zvar.
  Anti stick (MMA) obvod, ktorý pri zapaľovaní oblúka spozná, že by došlo k prilepeniu elektródy a ihneď obmedzí zvárací prúd a tým zamedzí prilepeniu elektródy
  Hot štart (MMA) obvod, ktorý pri zapaľovaní oblúka nastaví parametre výstupu invertora tak, aby uľahčil ľahké zapálenie oblúka.

  Zanechajte svoj komentár