Microprocesorová nabíjačka Doctor Charge 130 Telwin

Kód: 807599
Neohodnotené
Značka: Telwin
833 € 694,17 € bez DPH
Skladom
Mikroprocesorová impulzná nabíjačka Doctor Charge 130 Telwin,12-24 V s funkciou desulfatizácie autobatérie, diagnostikou batérie, automaticky nabíja všetky typy autobatérií, udržuje konštantnú kapacitu, pomoc pri štartovaní.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mikroprocesorová impulzná nabíjačka Doctor Charge 130 Telwin,12-24 V s funkciou desulfatizácie autobatérie, diagnostikou batérie, automaticky nabíja všetky typy autobatérií, udržuje konštantnú kapacitu, pomoc pri štartovaní.

Elektronická, mikroprocesorom riadená pulzná automatická nabíjačka na všeobecnú údržbu batérií WET, GEL, AGM, SPIRAL MF (motocyklové batérie, špeciálne batérie pre prácu na výklopníku - výrobca OPTIMA - Johnson Controls), batérií START - STOP 6/12/24V a na podporu servisných činností pri výmene batérií vo vozidlách, kde existuje možnosť straty údajov v dôsledku prerušenia dodávky elektrickej energie. Úplne nový generátor impulzného nabíjania poskytuje o 50 % lepší nabíjací výkon ako tradičné nabíjačky.
Technológia Pulse Tronic zabezpečuje optimálne nabíjanie batérie. Nabíjanie je rozložené do ôsmich fáz.

Zariadenie Doctor Charge 130 má päť základných funkcií:

 • Automatické nabíjanie a údržba batérie s technológiou PULSE TRONIC s korekciou nabíjania batérie v extrémnych mrazoch
 • Diagnostické funkcie, ako je test napätia na póloch batérie, meranie počiatočnej kapacity a test kontroly stavu alternátora vozidla
 • Spôsob nabíjania regenerácie sulfatovanej batérie, keď sú dosky batérie pokryté sulfátovým povlakom a batéria je nepoužiteľná, alebo nabíjanie veľmi vybitej batérie a obnovenie optimálneho stavu batérie s pravidelnou regeneráciou
 • Používa sa ako stabilný zdroj napájania pri výmene batérie ( na ochranu elektroniky a straty údajov v riadiacej jednotke vozidla ), na diagnostické činnosti (prevádzkové kontroly vozidiel), na údržbu batérií vozidiel vystavených v autosalónoch. Možnosť uložiť parametre posledného nabíjania do pamäte pre často sa opakujúce operácie. Nabíjačka Doctor Charge je vyrobená v nehorľavom vyhotovení, má ochranu proti skratu, prepólovaniu, vstupnému prepätiu a proti pripojeniu poškodenej, skratovanej batérie.
 • Pomoc pri štartovaní pre benzínové aj naftové vozidlá.

Režimy nabíjania:

 • Automatický režim Nabíjačka automaticky zvolí prúd podľa kapacity batérie s nepretržitým monitorovaním procesu nabíjania. Nabíjanie je možné aj pri úplne vybitej batérii s napätím 2 V.

Režim automatického nabíjania je rozdelený do 8 fáz - pozri diagram

 • Manuálny režim, v ktorom možno manuálne nastaviť parametre nabíjania
 • Režim údržby - batéria sa automaticky nabíja v režime údržby, keď je vyradená z prevádzky
 • Režim rýchleho nabíjania a automatické prepnutie do udržiavacej fázy po dokončení nabíjania
 • Optimalizované nabíjanie pri veľmi nízkych teplotách (nízke teploty môžu ovplyvniť chemickú štruktúru častí batérie)
 • Tiché nabíjanie pri zníženom výkone, aby sa zabránilo hluku ventilátora

Regenerácia batérie:

 • Desulfatizácia - pulzný proces odstraňovania sulfátového povlaku z dosiek staršej batérie a obnovenie pôvodnej kapacity batérieTento postup sa môže použiť len pri čiastočne sulfatovaných batériách (staršie batérie, ktoré boli v prevádzke niekoľko rokov, ale sú funkčné, so zníženým výkonom). Nie je možné obnoviť úplne zničenú batériu sulfatáciou - ide o nezvratné poškodenie.
 • Vyrovnávanie - špecifická funkcia regenerácie pre pravidelnú údržbu batérií na obnovenie optimálneho stavu batérií AGM alebo WET. Po desulfatizácii batérie je batéria stále v tomto režimenabíjačka rozpúšťa kryštály síranu obsiahnuté v elektrolyte.

Testovanie:

 • kontrola správneho fungovania nabíjania alternátora vo vozidle
 • kontrola úrovne kapacity batérie pred nabíjaním (CCA)
 • kontrola napätia batérie

Podpora spustenia:

Ďalšie aplikácie:

 • možnosť napájania automobilového distribučného systému pri diagnostike výkonového akumulátora. Nabíjačka nahrádza batériu, takže po odpojení batérie nedôjde k strate údajov.
 • nová diagnostická funkcia, ktorá rozpozná najmenšiu odchýlku palubného napätia
 • údržba batérií vozidiel vystavených v showroomoch
 • možnosť uzamknutia pamäte posledného nastavenia nabíjania - pre opakované operácie

Dodatočné parametre

Kategória: Mikroprocesorové nabíjačky
Hmotnosť: 6.5 kg
Nabíjecí napětí: 12/24 V
Nabíjecí proud efektivní (na ampermetru): 140/70 A
Nabíjecí proud střední: 120/60 A
Nabíječka i pro gelové baterie: ÁNO
Nabíječka s automatikou vypnutí: Áno
Podpora při startu max.: 180 A
Pro baterie kapacity: 20-1200 Ah
Pro druhy baterií: WET, GEL, MF, AGM, Pb-Ca, EFB, lítiové
Příkon nabíječky/Startovacího vozíku: 1,8/2 kW pri štarte
S podporou startu: Ano
Napájecí napětí: 230 V

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Telwin je významný taliansky výrobca zváracej techniky a nabíjacej techniky. Alfin Trading s.r.o. - dovozca výrobkov firmy Telwin.

Predstavenie značky výrobcu zváracej techniky a nabíjacie techniky Telwin:

TECHNOLÓGIA A KVALITA

Firma Telwin je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, výrobky sú podrobované vo výrobe a na výstupe dôkladnej kontrole kvality.
Zváračky CO2, invertorové zváračky, invertory CO2, odporové bodovacie zváračky, plazmové rezačky, nabíjačky autobatérií, štartovacie zdroje, štartovacie vozíky firmy Telwin sa stali synonymom pre kvalitu v oblasti zváracia technika a nabíjačiek autobatérií. Zváracia technika Telwin udáva smer vývoja v oblasti zváracích metód a zváracích postupov. Kúpou výrobkov Telwin získate výrobok vysokej technickej úrovne a vysokej kvality.
Všetky výrobky značky Telwin vyhovujú európskej direktíve 2004/40 / EC pojednávajúce o vplyve elektromagnetického žiarenia na pracovníkov. Na pracovisku, kde sa používajú zváračky Telwin sa teda nemusí dodatočne merať intenzita elelektromagnetického žiarenia s ohľadom na hygienu práce. Zváracia technika firmy Telwin dáva záruku zhody práve s direktívou 2004/40 / EC.Tohoto významného úspechu dosiahla firma Telwin v spolupráci s prestížnou univerzitou v Padove, kde získala pre svoje výrobky aj certifikát. Všetky zváračky a nabíjačky autobatérií firmy Telwin vyhovujú normám EN 50445, EN 50444 a EN 50505.Výrobky, ktoré nie sú testované podľa týchto uvedených noriem nesmie od 7/2009 používať certifikačnú značku Európskej únie CE.

Firma Alfin Trading s.r.o.je priamy dovozca produktov Telwin.

 • Čo získate kúpou výrobku Telwin?
 • Získate kvalitný výrobok talianskej konštrukcie, vyrobený talianskou robotickou technológiou s vylúčením "ľudského faktora", s dôslednou výstupnou kontrolou.
 • Konštrukcia moderných elektronických zváračiek, nabíjačiek atd.je výsledok dlhoročnej tradície, spolupráca s univerzitou v Padove, na vývoji sa podieľa niekoľko desiatok vývojových konštruktérov.
 • Firma Telwin vyváža do 120 krajín po celom svete a Alfin Trading s.r.o. je jej významným partnerom v ČR.
 • Výrobky Telwin sú povestné svojou kvalitou a takmer nulovú poruchovosťou.
 • Pri zložitejších výrobkov vykonávame predvedenie a zaškolenie priamo u zákazníka podľa požiadaviek konkrétnej technológie.
 • Pred nákupom výrobku poradíme s výberom vhodného modelu pre potrebu zákazníka.
 • Personál našej firmy sa pravidelne zúčastňuje v Taliansku školenia pri uvádzaní nových výrobkov na trh alebo školenia pre servisných technikov.

Naša firma je držiteľom certifikácie pre opravy najzložitejších elektronických produktov Telwin:
Školenie 2015/ I
Školenie 2015 / II
Školenie 2014/ II
Školeni 2014/ I
Ako dovozcovia držíme skladom 90% náhradných dielov, ktoré podliehajú najväčšiemu opotrebeniu.
Sme schopní dodať akékoľvek ďalšie príslušenstvo zložitých strojov, ktoré nie je v základnej výbave.

VIDEO
Tu sa môžete pozrieť na video do roboticky vybavených prevádzok, skladu, expedície a vývojové pracoviská. Všade vládne čistota a poriadok. To môžeme potvrdiť z vlastnej skúsenosti z niekoľkých návštev tejto firmy. Firemná kultúra je tu na veľmi vysokej úrovni. Spustiť video tu .......  

KATALÓG

V katalógu Telwin (PDF 30 MB) nájdete produkty i kompletné příslušenstvo:

Kompletný katalóg Telwin 2021

Kompletný katalóg Telwin 2020

Kompletný katalóg Telwin 2019

Kompletní katalóg Telwin 2018

Kompletní katalóg Telwin 2017

 NAŠA PONUKA TELWIN:

 • Zváračky co2 (MIG-MAG) Analógové Telwin: klasické zváračky MIG-MAG s trafom, regulácia zváracieho prúdu je riešená prepínačom odbočiek a posuv drôtu je ručne nastaviteľný. Je tu výkonová škála od prevedenia pre kutilov až po dielenské použitie.
 • Zváračky co2 (MIG-MAG) Analógové Telwin pre priemysel: klasické zváračky MIG-MAG s trafom, regulácia zváracieho prúdu je riešená prepínačom odbočiek a posuv drôtu je ručne nastaviteľný. Táto kategória zváračiek je dimenzovaná pre použitie v priemyselných prevádzkach.
 • Invertorové zváračky CO2 (MIG-MAG) pre priemysel a dielenské použitie: Základom týchto zváračiek je invertor (nie je tu trafo). Tieto invertorové zváračky CO2 môžu mať aj výstup pre zváranie MMA (obaľovanou elektródou). Nastavenie zváracieho prúdu sa deje potenciometrom, nastavenie ďalších parametrov sa deje synergicky (automatické nastavenie niekoľkých parametrov pri zadaní zváracieho prúdu, plynu a materiálu) Tieto invertorové zváračky môžu byť vybavené ešte ďalšími funkciami ako pulzným režimom, pulz v pulzu atď.
 • Zváracie invertory MMA: základné prevedenie týchto zváracích invertorov je určené predovšetkým pre zváranie MMA - obalenou elektródou. S týmito zváracími invertory sa dá zvárať aj metódou TIG, ale nie sú vybavené špeciálnymi funkciami pre túto metódu.
 • Zváračky TIG vybavené funkciami pre jednoduché zváranie metódou TIG. Nájdete tu zváracie invertory DC pre zváranie ocelí aj zváracie invertory AC pre zváranie hliníka a farebných kovov.
 • Špeciálne zváracie invertory do ťažkých prevádzok: tieto špeciálne zváracie invertory majú niekoľko prídavných funkcií ako je bezpečné napätie na výstupe pre mokré prostredie, multifunkčný ochranu pre napojenie na elektrocentrály, schopnosť napojenie na dlhé predlžovacie prívody kde môže napájacie napätie kolísať od 100 do 250 V.
 • Plazmové rezačky Telwin: široká škála plazmových rezačiek v invertorový prevedení aj plazmové rezačky s klasickým trafom.
 • Bodové zváračky Telwin: bodovacie zváračky Telwin predstavujú širokú škálu od ručných bodovacích klieští cez karosárske spotterov, "nastreľovacie bodovky" pre jednostranné bodovanie tŕňov, skrutiek a pod. Až po stojanové stacionárne bodovačkami do priemyslu.
 • Trafozváračky Telwin: klasické trafozváračky mnohých prevedení a výkonov, pre domácich majstrov a priemysel.
 • Indukčné ohrievače Telwin - pre zohrievanie skrutiek, pre široké použitie v autoopravárenstve aj.
 • Nabíjačky autobatérií a štartovacie vozíky Telwin: široká škála nabíjačiek pre osobné aj nákladné autá, ťažké stroje, nabíjačky pre gélové a suché akumulátory. Štartovacie vozíky mnohých prevedeniach, klasické aj digitálne.
 • Prenosné batériové štartovacie zdroje: batériové prenosné aj pojazdné štartovacie zdroje 12 V aj 24 V.
 • Konvertory - meniče pre premenu batériového napätia Telwin 12 V = na sieťové napätie 230 V / 50 Hz
 • Náhradné diely: náhradné diely a spotrebný materiál a príslušenstvo pre celý sortiment produktov Telwin.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.